Backlink Nedir? Faydaları ve Zararları

Backlink, web sitenizin farklı bir siteden almış olduğu bir bağlantıdır. İnternet ortamında yer alan otoriter bir siteden backlink almak aslında mantıklı gibi gelebilir ancak backlink aldığınız web sitesi sizin sektörünüzle ne kadar ilişkili bu oldukça önem arz etmektedir. Backlink sayesinde sitenizin Da- Pa değerleri yükselir ve arama motorlarında siteniz güvenilir bir imaj oluşturur. Backlink doğru kullanıldığı sürece sitenize fayda sağlar ancak rastgele alınan otomatik backlinkler sitenizin spam skorunu artırarak sıralama kaybı yaşamanıza neden olur.

Nofollow Backlink

Dofollow Backlink

Genelde sitenize zararı olmayan ancak faydası da nadir görülen bir backlink türüdür. Yani bağlantıda halk dili ile ‘ben bu siteye kefil değilim’ söylemini örnek verebiliriz. Nofollow backlinkler doğrudan olmasa da dolaylı yoldan sitenizin markalaşmasını sağlayabilir. Youtube Nofollow backlinkler arasında yer almaktadır. 

Web sitenize doğrudan katkı sağlayabilecek backlinklerdir. Elbette ki tüm dofollow backlinkler faydalıdır şeklinde bir tanım söz konusu değildir. Bağlantı aldığınız site sizin için ‘ben bu siteye kefilim, girebilir, güvenli bir şekilde ziyaret edebilirsin’ der. Dofollow backlinkler sayesinde sitenizin Da- Pa Değerleri kısa sürede yükselişe geçer.

Neden Backlink Almalıyız?

Google arama motoru istatistiklerine baktığımızda ilk üç sırada yer alan tüm web sitelerinin ortalama olarak 11.000 backlink aldığını görmekteyiz. Yani insanlar artık web sitelerini arama motorlarında yükseltmek için kaliteli ve potansiyel müşterilerin zaman geçirdiği sitelerden backlink almaktadır. Hem rakipleri geçmek hem de markalaşmak için gerekli olan adımlardan bir tanesi backlink almaktan geçer. Da değeri yüksek, otoriter sitelerden alınacak Dofollow backlinkler sitenizin kısa süre içerisinde hedeflenen kelimelerde üst sıralara geçmesini sağlayacaktır.

Backlink Hizmetini Nasıl Sunuyoruz?

İlk öncelikle web sitenizi ve rakiplerinizi analiz ederek sürece başlıyoruz. Web sitenizin ne kadar backlinki var ve sitenize zarar veren backlinkler hangisi bunları tespit edip engelliyoruz. Ardından ise sizler için hazırlamış olduğumuz 3 farklı backlink paketinden birini seçmenizi istiyoruz. İnternet ortamında backlink alma konuusunda güven problemi olduğu için tanışma paketini uygun fiyatlarda tuttuk. Backlinkleriniz pakette belirtilen sürelerde tamamlanır ve iş bitimi rapor şeklinde sizlere iletilir. Örneğin 120 adet Dofollow backlink aldıysanız, excel formatında tüm bağlantılar size gönderilir. Örnek raporlarımızı sizlere iletebilir ve kafanızdaki soru işaretlerinin tamamen geçmesini sağlayabiliriz.

Backlink Paketlerimiz

1-) Tanışma Paketi

2-) Biraz Daha Hızlanalım

3-) Uçmaya Ne Dersiniz?