Blog İçeriği

Blog İçeriği

Blog İçeriği

Günümüzde internet üzerinde yer alan birçok blog sitesi kullanıcıların vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Özgün ve etkileyici içerikler olduğu düşünüldüğünde kullanıcıların ihtiyaçları tam olarak karşılanmaktadır. Blog içerikler eğer profesyonel ve kullanıcı odaklı yazılmış ise siteniz alanında bir numara olabilir ancak etkisiz ve okuyucu düşünülmeden yazılan bloglar zamanla alt sıralara düşmeye başlayacaktır. Peki, kalite blog içeriği nasıl yazılır? Nelere dikkat etmeliyiz?

Etkileyici Blog İçeriği Hazırlama

Kullanıcılar tarafından sürekli tıklanan blog sitelere baktığımızda içeriklerin kaliteli ve kusursuz bir şekilde hazırlandığını görüyoruz. İşin seo boyutu dışında uyulması gereken kural ve önerileri şimdi maddeler halinde sizlerle paylaşalım;

  • %100 özgün olmalı ve anlatımınızda yalın bir dil kullanmalısınız.
  • Blog konusu ne olursa olsun, yazar bir şeyleri içeriğe aktarmalıdır. Kişisel olarak hayal gücünüzü ve düşüncenizi insanlara ne kadar anlatırsanız marka olabilme ihtimaliniz o kadar artacaktır.
  • İçeriklerin güncel olmasına dikkat etmelisiniz çünkü güncel içerikler her zaman daha trenddir ve ziyaretçilerin daha çok ilgisini çeker.
  • Blog içerikleri bilgi ağırlıklı olmalı ve insanlar yazıları okuduğunda harekete geçebilecek yönlendirmeyi yazıdan almalıdır.
  • Blogların sıkıcı olmamasına dikkat etmelisiniz, okuyucu yazıyı yarıda bırakmamalıdır. Girişte ne kadar dikkat çeker ve hedeften haberdar ederseniz, blog yazınızın okunma süresini o kadar artırabilirsiniz.
  • Blog içerikleri okuyucuyu düşündürmeli ve kullanıcının yorum yapmasına zemin hazırlamalıdır.

Blog içerikler yazarken dikkat etmeniz gereken bazı bilgiler yukarıda yer almaktadır. Ancak yukarıdaki nitelikleri tam anlamı ile başarsanız bile işin seo kısmını yerine getirmeden istediğiniz başarıları elde edemeyebilirsiniz. İşin biçimsel ya da seo yönü ise şu şekildedir;

  • Blog içeriği etkili bir başlığa sahip olmalıdır, farklı sitelerde yer alan aynı başlıkları tercih ederseniz arama motorlarında geride kalabilirsiniz. Etkileyici ve okuyucuların arama yapabileceği başlıkları seçin.
  • Blog içeriğinde kısa paragraflar kullanın. Paragraf uzunluğu maksimum 80-100 kelime arasında olmalıdır.
  • Cümle uzunlukları da 20 kelimeyi geçmemelidir. Seo kurallarına baktığımızda 20 kelime ve üzeri olan tüm cümleler uzun olarak ifade edilir. 1 tane 20 kelime ve üzeri cümle kurduysanız, 3 tane 20 kelime ve altı cümle kurmaya önem verin. Yani totalde uzun cümle oranı %25’i geçmemelidir.
  • Blog içeriklerde maddeleme ve al başlıklar kullanın, anahtar kelime yoğunluğunu da eşit bir şekilde ayarlayın.

Blog Sitesi Açarak Para Kazanabilir Miyiz?

Blog içeriği yazma konusunda yeterli deneyime ulaştıysanız, blog sitesi açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternet üzerinde yapacağınız araştırmalara dikkat edin ancak olumsuz yorumlara kapılarak kesinlikle hayallerinizden vazgeçmeyin. Bu işin en önemli noktası sabırdır, 1 yıl doğru düzgün para kazanamayabilirsiniz ancak zaman geçtikte güzel ve etkileyici bir blog sitesinden ortalama 1000-3000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

Blog Makalelerini Nasıl Yazıyoruz?

Alanında uzman ve işini profesyonelce yapan blog yazarlarımız sayesinde sizlerde sitelerinizin sıralamalarını yükseltebilirsiniz. Blog yazarlarımızın tamamı sadece bu alanda çalışıyor yani etkileyici ve özgün içerikler ortaya koyuyor. Samimi, bilgi içerikli ve özgün olarak hazırlanan blog yazılarımızın tamamı yüksek okunma oranına sahip olacaktır. İstediğiniz herhangi bir blog içeriğini 24 saat içerisinde sizlere teslim edebiliriz. Daha detaylı bilgi almak için bizleri arayabilir ya da mail adreslerimizden iletişime geçebilirsiniz.

] }
seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.