Kategori Açıklaması

Kategori Açıklaması

Kategori Açıklaması Nedir? Nasıl Yazılır?

Kategori açıklaması, web sitenizde bulunan ana ve alt kategorilerin hem kullanıcılar hem arama motorları tarafından daha doğru algılanmasını sağlayan içeriklerdir. Örneğin bir web siteniz var ise kategoriniz bilgisayar olduğunu düşünelim. Bilgisayar çok geniş bir kavramdır, hem kullanıcılar hem de arama motorları tarafından karışıklık yaşanabilir. Eğer bilgisayar kategorinize tanıtıcı ve daha derin bir açıklama yaparsanız işte bu durumda işin SEO boyutunu da tamamen halletmiş olursunuz.

Kategori açıklaması, tüm web siteleri için geçerlidir ve en az 250 kelime olarak yazılmalıdır. Anahtar kelimeniz ek almadan en az 3 kere geçmelidir. Tabi ki 3 kez kullanım 250 kelime içindir yani siz 1000 kelimelik bir kategori açıklaması yapacaksanız anahtar kelimeniz 8 ile 10 kez ek almadan geçmelidir. Kategori yazımında anahtar kelime kullanımı abartı olursa Google kategorinizi spam olarak algılayabilir, bu detayı kesinlikle unutmamalısınız.

Kategori Açıklaması Nasıl Yazılır?

Kategori yazısı yazmak için öncelikle genel bir şablon çıkarmalısınız. Ana kategoriler hangileri veya alt kategoriler hangileri tek tek bir liste hazırlamalısınız. Ana kategori yazarken genel bir anlatımla alt kategori isimlerini fazla derine inmeden yazı içerisinde geçirmelisiniz. Alt kategorileri yazarken ise daha derine inebilir ve ana kategorinize link verebilirsiniz.

Kategori açıklamaları yazarken genellikle bilgi ağırlıklı hazırlamalısınız. Örneğin E Ticaret sitenizde yer alan bilgisayar kategorisi için yazı yazacaksanız, hizmet dili ağırlıklı değil de bilgi ağırlıklı içerikler hazırlamalısınız. Bilgisayar nedir? Özellikleri nelerdir? Değişim koşulları, diğer ürünlerle kıyaslama gibi niteliklere yer vermelisiniz.

Kategori Açıklaması Örneği

Kategori içeriği yazarken sizlere örnek olması amacıyla daha önce hazırladığımız bir içeriği paylaşmak istiyoruz. Aşağıda yer alan örneği inceleyerek bu konu  hakkında yaşadığınız eksikleri tamamen kapatabilirsiniz.

Seo uyumlu ve kullanıcı odaklı bir şekilde kategori içerikleri oluşturmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Seo makalecim ekibi olarak profesyonel kullanıcı dostu %100 özgün kategori açıklamaları yapmaktayız. İstediğiniz kategori başlıklarını bizlere iletmeniz yeterli olacak ve 3 gün içerisinde tüm kategori yazılarını sizlere teslim edeceğiz. Hem seo uyumlu hem semantik yazılar için vazgeçilmez adrese hoş geldiniz.

] }
seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.