Özgün İçerik Nedir? Nasıl Yazılır?

Özgün İçerik Nedir? Nasıl Yazılır?

Özgün İçerik Nedir? Nasıl Yazılır?

Özgün içerik, yazarların bir bilgiyi kendi üslubu yazdığı herhangi bir alıntının olmadığı yazılardır. İçerik tamamen yazarın hayal gücü ile oluşturulur ve ana kaynak farklı bir bakış açısı ile kullanıcıya sunulur. Özgün içeriklerin oluşturulması kolaydır şöyle bir arkadaşınıza mektup yazdığınızı düşünün, bu ne kadar zor olabilir ki? Arkadaşınıza yazdığınız mektupta %100 özgündür yani önemli olan özgün içerik yazmak değil okuyucuya istediği şeyi basit ve anlaşılır bir şekilde vermektir.

Bir makalede dikkat edilmesi gereken hususların başında Seo ve kullanıcı deneyimi yer alır. Genelde makale yazarları Seoya yönelik içerikler oluşturur ancak bu kesinlikle yanlıştır çünkü bunu Seomakalecim olarak bizler değil Google söylüyor; ‘sizler kullanıcıyı önemseyin, bizler o zaman sizi zaten önemseriz’.

Özgün İçerik Oluştururken Seo Kurallarına Uyalım!

 • İçerik başlığı ile anahtar kelime eşleşmelidir.
 • İçerik başlığı yansıtmalıdır( yani başlık çiçek olursa, sizler içerikte ağaçlardan bahsetmeyin)
 • Anahtar kelime abartısız bir şekilde başta sonda ve alt başlıkta ek almadan geçmelidir.
 • Paragraflar kısa ve öz olmalıdır, maksimum 80 kelime yaparsanız, şekil bakımından da yazınız güzel görünür.
 • Yazı dili sade ve anlaşılır olmalıdır.
 • Makalenizde giriş, gelişme ve sonuç kısımları yer almalıdır.
 • Görselleri de özgün bir şekilde kullanmalı ve iç- dış linkleri anahtar kelime üzerinden çıkmamalısınız.
 • Makale illa 300 kelime olmak zorunda değil yani kelimeleri uzatıp gereksiz yere Seo kuralını yerine getirmeye çalışmamalısınız.
 • İçerik 200 kelimede olabilir 1000 kelimede yani tamamen konunun yapısına bağlı olarak karar vermelisiniz.
 • Kesin olan bilgiler sunulmalı, doğruluğu kanıtlanmamış bilgilerle kullanıcılar yanıltılmamalıdır.

Kullanıcı Odaklı Özgün İçerik Nasıl Yazılır?

 1. Makale konusunda detaylı bir araştırma yapmalı, farklı kaynaklardan önemli yerler not alınmalıdır.
 2. İçeriğin hitap ettiği kesim neler yazarsak daha memnun olur, makalede hangi bilgiye yer verirsek onları sitede tutabiliriz. İşte bu konuda da bir araştırma yapmalısınız.
 3. İçeriğe anahtar kelime kullanarak bir giriş yapın, makalede neler bahsedeceğinizin bir özetini geçin, ardından ise dikkat çekici yerlere değinerek gelişme kısmı ve son olarak ise makale de bir sonuca vararak yazıyı bitirin.
 4. Makaleyi siteye yüklerken bağlantıları doğru kelimelere verin, Google Başlık kısmını düzenleyin ve meta açıklamasını anahtar kelime ile başlayarak doldurun. Etiket kullanmamanızı tavsiye ederiz. Ayhan karamanın etiketler konusundaki yazısına bakabilirsiniz.
 5. Ardından ise özgün görseller hazırlayarak makalenizi yayınlayabilirsiniz.

Bu yazımızda web siteleri için özgün makale(içerik) nasıl yazılır? Sorusunda yanıt verdik. Profesyonel ve kullanıcı odaklı olan özgün makaleler her şeyden de önemlidir. Gerekirse Seo kısmından taviz verin ama kullanıcıların sizlerden neler istediğini doğru anlayın ve yazılarınızı buna göre oluşturun. Özgün makale satın almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

] }
seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.