Özgün Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

Özgün Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

Özgün Makale Nedir? Nasıl Yazılır?

Özgün makale, benzersiz olan ve daha önce hiç kimsenin yayımlanmadığı tamamen yazarın kendi üslubu ile hazırlanmış yazılardır. Özgün makale her şeyden önce kopya içermemelidir, farklı bir kaynaktan yararlanılabilir ancak bilgiler farklı bir dil ile yeniden oluşturulmalıdır. Özgün makale nedir nasıl yazılır? Konusuna değinerek profesyonel bir makale rehberi hazırladık. Bu yazımızı okuduktan sonra sizlerde hangi durumda olursanız olun, profesyonel olmasa da kaliteli makaleler hazırlayabileceksiniz.

Özgün Makale Nasıl Yazılır?

Özgün makale hazırlamak için öncelikle yazacağınız konu ve başlığı net bir şekilde belirlemelisiniz. İnternet üzerinde yer alan sitelerle aynı başlıkta makale üretebilirsiniz, bu kesinlikle özgünlüğü etkilemez ancak benzersiz bir başlık bulursanız arama motorlarında üst sıralara daha kolay bir şekilde çıkabilirsiniz. Özgün makale yazarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ise şu şekilde listelenebilir;

  • Anahtar kelimeniz ilk 50 kelimede, son 50 kelimede, görselde ve alt başlıkta geçmelidir.
  • Makale de bir alıntı var ise bunu kaynak olarak site sonuna eklemeniz gerekmektedir.
  • Cümleler olabildiğince sade ve anlaşılır olmalıdır. Devrik cümleleri kullanmamaya özen göstermelisiniz.
  • Özgün makalelerde dikkat edilmesi gereken bir husus ise görsellerdir. Görsellerinizde sizlere özgün olmalıdır. Farklı sitelerden görselleri alırsanız, yazınız özgün olsa bile bu sizi olumsuz etkiyecektir.
  • Özgün makalede giriş, gelişme ve sonuç kısımlarını net bir şekilde belirlemelisiniz.
  • Özgün makalelerde imla kurallarına ve anlatım bozukluğuna dikkat etmelisiniz.
  • İç ve dış linkleri doğru ve abartmadan kullanmalısınız.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? İçeriğimizde işin seo boyutunu daha detaylı bir şekilde anlatmıştık. Bu yazımıza tıklayarak kurallara daha geniş bir açıdan bakabilirsiniz.

Özgünlük Testi Nedir? Nasıl Yapılır?

Makaleleri kendiniz yazıyorsanız, özgünlük testine bakmanıza gerek yoktur tabi ki kopya vs yapmadığınıza eminseniz. Ancak bazı durumlarda makaleleri farklı sitelerden ya da yazarlardan temin edebilirsiniz. Bu durumda özgünlük testi için 2 yöntemi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

  1. İlk olarak doğal Google testidir. Makalenizde yer alan paragrafları tek tek Google arama motoruna yapıştırın ve sonunda siyah kalın punto halinde çıkan sonuçlara bakın. Eğer siyah kalın punto fazla ise ya da tamamı öyleyse içeriğiniz kopyadır.
  2. İkinci aşama olarak programlar bulunmaktadır. Smallseotools internet sitesine giriş yaparak makalelerinizin % kaç özgün olduğunu görebilirsiniz.

Özgün Makale Satın Al

Firmamız özgün makale satın al hizmeti sunarak bu alanda sizlerin tüm ihtiyacını karşılamaktadır. Profesyonel ve kullanıcı odaklı oluşturduğumuz makalelerin %100 özgün olduğunun garantisini sizlere sunuyoruz. Makaleleri gönderirken ek olarak özgünlük testini de sizlere ulaştırıyoruz. Bu konuda içiniz rahat olabilir. Özgün makale nedir nasıl yazılır? Sorusunu cevaplamaya çalıştık, firmamızı da bu bağlamda azda olsa tanımış oldunuz. Merak ettiğiniz herhangi bir soru var ise yorum yapabilir ya da iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

] }
seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.