Seo Uyumlu İçerik Nedir?

Seo Uyumlu İçerik Nedir?

Seo Uyumlu İçerik Nedir?

Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olmasını birçok yöntem kullanarak sağlayabilirsiniz. Organik yöntemler yani seo hizmetleri en çok dikkat çeken ve Google tarafından bizlere önerilen hizmettir. Seo hizmetlerini de etkili bir şekilde sürdürmek istiyorsanız, kesinlikle seo uyumlu içeriklerden yararlanmalısınız. Seo uyumlu içerik nedir? Web sitenizin arama motorlarında üst sıralara taşıyan bütün yazılara seo uyumlu içerik denir. Yazının biçimi, görselleri, etiketleri ve kullanılan başlıkların tamamı içeriklerin ayrılmaz bir bütünüdür. Yani sadece yazı değil görsel bile seo uyumlu olmak zorundadır.

Seo uyumlu içerikler elbette ki arama motorlarında üst sıralara taşıyan önemli bir etkendir ancak tek etken değildir. Seo uyumlu içerik nedir? Sorusunu cevaplarken arama motorlarında kalıcılığa vurgu yapmadık. Evet, arkadaşlar bu tarz içeriklerle Google platformunda üst sıralarda olabilirsiniz ve kolay bir şekilde kimse sizi indiremez. Çünkü içerikler ne kadar okunursa sizi geçmek isteyen birinin aynı şekilde hem seo odaklı yazı yazması hem de daha fazla okunma ihtiyacı vardır. İşte bu gibi durumlardan dolayı seo uyumlu içerikler sayesinde kalıcı zirvede olabilirsiniz.

Seo uyumlu içerik nedir? Nasıl Yazılır?

Kusursuz bir içerik öncelikle özgün olmalıdır. Özgün olmayan bütün içerikler web sitenize zarar verir. Örnek olarak şunu söyleyebiliriz, başka bir siteden yazı aldınız ve kopya olarak paylaştınız. Google elbette ki bu durumun farkına varacaktır. Sizlere örnek bir görselle anlatmak istiyoruz, iyice inceledikten sonra aslında kopya içeriğin ne kadar zararlı olduğunu göreceksiniz.

Seo uyumlu içerik nedir? Sorusunu cevapladık, şimdi ise bu tarz içerikleri nasıl yazabileceğimizi maddeler halinde sizlere sunalım;

  • İlk olarak makale yazacağınız konuyla ilgili detaylı bir araştırma yapmalısınız. Konu olarak sadece birkaç siteye bakıp aklınızda kalanları yazmanız bir şey getirmeyecektir.
  • Yazınızın planını yapın ve belli paragraflar bölün. Giriş, gelişme ve sonuç olarak ele alın.
  • Her paragrafın maksimum 100 kelime olmasına dikkat edin, konunun yapısına göre 120 kelimede kullanabilirsiniz.
  • Her paragrafta anahtar kelimeyi kullanmaya özen gösterin ancak yazının akışı bozuluyorsa birkaç paragrafta kullanmayabilirsiniz.
  • En önemli husus ise alt başlıkta anahtar kelimenin ek almadan geçmesi olacaktır. Alt başlık h2 etiketi olduğu için arama motorları daha da dikkat etmektedir.

Özetle seo uyumlu içerik konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Firmamız seo uyumlu içerik konusunda sizlere her türlü desteği vermeye hazır. Bizleri aramanız durumunda her türlü içeriklerinizi profesyonel bir şekilde oluşturabiliriz. Hali hazırda olan makale kampanyamızdan yararlanmak için Whatsapp ya da mail adreslerimizi kullanabilirsiniz.

WhatsApp chat