Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

İnternet sitelerin en önemli ihtiyacı, arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve firma adlarının daha çok duyurulmasının sağlanmasıdır. Burada gerekli olan durum ise, Seo uyumlu makaledir, sitelere eklenen makalelerin Seo kurallarına uygun olarak yazılması ve denetlenmesi gerekir. Seo uyumlu içerikler, arama motorlarında web sitelerini üst sıralara çıkarırken, bu işlemi organik olarak gerçekleştirmektedir. Peki, web sitelerinin rakiplerini doğal olarak geride bırakmasını sağlayan Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Şimdi detaylı olarak bunu analiz edelim.

Seo uyumlu makale yazımında birçok etken bulunmakta ve bu etkenler Seo’nun yapısını ve etkileşimini doğrudan etkilemektedir. Seo kurallarına uygun bir içerikte ise pek çok farklı etkenler bulunduğundan, içeriğin kesinlikle özgün olması gerekir ve bu durum her makalede dikkat çeken ilk önemli detaydır. Peki, Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Hangi kurallara göre yazılır? Nelere edilmesi gerekir? Bunların tamamı Seo kurallarının makalenin içerisine doğru bir şekilde dağıtılmasından geçer ve önemli ölçüde dikkat edilmesi gerekir.

Seo Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları

Seo Uyumlu Makalede Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

Seo uyumlu içerikler oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli husus anahtar kelime kullanımı olmaktadır. Anahtar kelimelerin makale içerisine doğru ve yeterli bir şekilde dağıtılması, makalenin etkileşimini artıracaktır. Yani anahtar kelime ek almadan ilk paragraf, son paragraf ve alt başlıkta geçmelidir. Diğer makale seo kuralları ise şu şekildedir:

 • Seo uyumlu makale yazımında başlık seçimine özen gösterilmesi gerekir ve başlık içerisinde anahtar kelime yer almalıdır. Başlığınızın tamamı da anahtar kelime olabilir, örneğin bu yazımızın anahtar kelimesi başlığın tamamını içeriyor.
 • Makalenin içeriğinin 300 kelimeden oluşması tavsiye ediliyor ancak kelime uzunluğuna çok fazla takılmayın, eğer kullanıcıya içeriği 200 kelimede anlatabiliyorsanız bu Google için yeterlidir. Kelime sayısının fazla olması sizi üst sıraya taşımaz önemli olan kullanıcıların sıkılmadan zevkle okuyacağı uzunlukta makaleler oluşturmaktır.
 • Seo uyumlu makalenin yazımında kesinlikle paragraf kullanımına dikkat edilmeli, paragraflar 80-100 kelimeden fazla olmaması gerekir ve bununla birlikte madde imlerinin kullanılması içeriğinin okunabilirliğini ve dikkat çekiciliğini artıracaktır.
 • Anahtar kelimelerin kalın(bold) olarak geçirilmesi ve metinde en az 3 defa kullanılması gerekmektedir.
 • Tüm bu maddelerin detaylı şekilde kullanımının sağlanması sonucunda yazının özgünlüğünde herhangi bir sorun olmamalı ve yazı size özgün olmalıdır.
 • Bunlarla birlikte makaleniz için bir adet resim kullanımı ve bu resmin içerikle uyumlu olması, içeriğin değerini artıracaktır.
Adım Adım Seo Uyumlu Makale Yazma

Adım Adım Seo Uyumlu Makale Yazmak

 1. İlk olarak makaleyi hangi sektöre yazacağınıza dikkat etmelisiniz. Rakip web siteleri bu konuda analiz edebilir, anahtar kelimenin ne derece rekabet düzeyinde olduğunu öğrenmelisiniz. Normal düzeyde bir anahtar kelime için 300-400 kelimelik içerik yeterli olacaktır.
 2. Seo uyumlu makale nasıl yazılmalıdır?  Konusunda belki de en önemli noktaya geliyoruz. Başlık ile ilgili araştırma yapılması kısmı hayati derece de önemlidir. Birkaç siteye bakarak makale oluşturmak kesinlikle doğru değildir. En az 5 site incelenmeli ve yazar kendi üslubu ile makaleye farklı bir hava katmalıdır.
 3. Bu aşamada giriş, gelişme ve sonuç kısmı tasarlanmalıdır. Anahtar kelime kullanımı ve alt başlıkların ne olacağına karar verilmelidir.
 4. Özgün bir şekilde makaleye giriş yapılmalı ve giriş kısmı ile konu hakkında en fazla 80 kelimelik bir giriş yapılmalıdır.
 5. Alt başlık ve maddeleme yapılarak yazıya devam edilmelidir. Alt başlıklar konunun daha da akıcı olması adına kullanıcıya bilgiler sunmalıdır.
 6. Son olarak makale tamamlanmalı ve özet yapılarak konu bitirilmelidir.

Aktif olduğumuz alanımızda etkin bir firma olarak, sizlerin organik olarak arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlamaktayız. Seo uyumlu makale hizmeti almak isterseniz, bizlerle iletişime geçerek, detayları öğrenebilirsiniz.

] }
seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.

Yorumlar kapalı.