Seo Uyumlu Makale Teknikleri

Seo Uyumlu Makale Teknikleri

Seo Uyumlu Makale Teknikleri

Arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacak etmenlerden bir tanesi de seo uyumlu makalelerdir. İçerikleriniz eğer kalitesiz ve kullanıcı odaklı değil ise sitenize ne kadar backlink alırsanız alın, istediğiniz sonuçları göremeyeceksiniz. Seo uyumlu makale teknikleri sayesinde hem Google hem de kullanıcı açısından harika içerikler oluşturacaksınız. Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusunu daha önceden cevapladığımız için bu içerikte bahsetmeyeceğiz.

1. Hedeflerinizi Tanımlayın!

İlk olarak işletmenizin ya da web sitenizin hedefini belirlemelisiniz. Web siteniz üzerinden satışları artırmak ya da adsense üzerinden reklam geliri elde etmek gibisinden artık hedefiniz ne ise bunu belirlemelisiniz. E ticaret sitesi açayım, tutmaz ise reklamdan kazanır ya da farklı bir şey yaparım derseniz başarısız olma ihtimaliniz çoktur. Hedeflerinize göre bir tasarım oluşturmalı ve tema seçiminden içeriklere kadar bu doğrultuda karar vermelisiniz. Şimdi iki konuya da örnek vererek tekniklerimize geçebiliriz.

E ticaret sitenizde gelirleri artırmak istiyorsanız, birincil odağınız hem arama hem de dönüşümler için optimize edilmiş çekici, bilgilendirici ürün sayfaları olmalıdır. Daha sonraki süreçte paravan blog açarak içerikleriniz ile ana sitenizi destekleyebilirsiniz. Ancak abartıya kaçmadan link vermenizi öneririz.

Adsense reklam üzerinden bir gelir elde etmek istiyorsanız, bu aşamada içerik bir adım öne çıkıyor. Seo uyumlu makale teknikleri olarak kullanabileceğiniz en iyi şey kalite ve kullanıcı odaklılıktır. Görsel, video ve zengin içeriklerle işin seo boyutunu bir kenara bırakabilirsiniz. Aslında saçma gibi geliyor şuan size çünkü seo tekniklerinde seo kurallarını önemsemeyin dedim. Ama bizim önceliğimiz her zaman kullanıcıdır. Kullanıcıya fayda sağlayacak her şey seo uyumluluktan kat ve kat fazladır.

2. Kitlenizi İyi Tanıyın!

Siteniz hangi alanda ise öncelikle o alana hitap eden kişilere ulaşmanız gerekiyor. Sitenizi ziyaret eden kişilerin yaş aralıkları bile bazen bizlere büyük fırsatlar sunabilir. Genç bir kesim için kullanılan dil ve içerik farklı iken aynı şekilde yaşlılara hitap eden bir içerikte farklı olacaktır. Kitlenizin ilgi ve ihtiyaçlarını ne kadar karşılarsanız, Google’da başarı elde etmeniz bir o kadar artacaktır.

3. Düzenli Bir Takvim Oluşturun!

Kullanıcılar genel olarak düzenli ve sistematik olarak çalışan web sitelerini daha çok tercih etmektedir. Blog içerikleri konusunda daha da titiz ve düzenli olmanız gerekmektedir. Kendinize bir takvim oluşturun ve bu süreçte ihtiyaca göre içerik paylaşın. Haftalık bir içerik bile düzenli paylaşıldığında başarıyı getirecektir. Ancak şunu unutmayalım, 1 tane kaliteli ve profesyonel içerik 100 tane kötü içeriğe bedeldir.

4. Analiz Yapın Ve Yeniden Değerlendirin!

Web sitenizdeki içeriklerle ilgili her zaman iyi sonuçlar elde edilemeyebilir. Bu süreçte ne kadar erken fark eder ve yeniden düzenlemeler yaparsanız, sıralamalarda geriye düşmeniz o kadar azalacaktır. Google tarafından bizlere ücretsiz sunulan analitik araçlarından içeriklerin kalitesine ve okuyucuların bu içeriğe olan tepkilerine bakabilirsiniz. Örneğin bir içerik 1 yıldır yayında ve totalde 100 kişi ziyaret etmiş. Bu içeriğin oturum süresi de 1 dakikanın altında. İşte bu durumda içeriği ya güncellemeniz ya da yeniden düzenlemeniz gerekmektedir.

Seo uyumlu makale teknikleri aslında içeriği paylaştıktan sonra başlamaktadır. İçerikleri paylaşıp bir daha göz önünde bulundurmazsanız, işte o zaman belirlediğiniz hedeflere ulaşamayacaksınız. İçeriklerinizi kontrol edin, gerekli güncellemeleri yapın ve eksik olan yerleri biran önce tamamlayın. Merak ettiğiniz tüm soruları yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Seo uyumlu makale tekniği kullanıcı ve arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı kolaylaştıran ve rakiplerinizin bir adım önüne geçebileceğiniz stratejileri içeren bütünlerdir.

Her sektörün kendine has bazı özellikleri bulunur, hedef kitlenizin beklentilerini öğrenmek ve tasarımı bu doğrultuda oluşturmak en önemli tekniktir. Makale teknikleri ise içeriğin kullanıcılar tarafından uzun bir süre okunmasını sağladığı gibi kullanıcıların ilerleyen zamanlarda da sizleri tercih etmesine olanak sağlar.

Rakiplerinizin en çok trafik aldığı kelimeleri bularak aslında bir nebzede olsa kendinize çalışabilecek yeni kelimeler keşfedebilirsiniz. Rakiplerinizin içeriklerinde değinmediği unsurları da ekleyerek o alanda kullanıcıların tüm sorularına cevap verebilirseniz, o zaman arama motorlarında kısa süre içerisinde ilk sayfalara gelebilirsiniz.

seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.