Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı

Seo Uyumlu Makale

Dijital platform olan internetin kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Birçok girişimci veya kurum internet sitesi kurarak çalışmalarını farklı kesimden insana kolaylıkla ulaştırmaktadır. Hal böyle olunca arama motorlarında rekabetin bir hayli artığını görmekteyiz. Profesyonel olarak yapılacak birçok çalışma ile birlikte web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltebilir ve rakiplerinize kolaylıkla fark atabilirsiniz. Bu içeriğimizde genel olarak Tanıtım Yazısı üzerinde duracağız. Tanıtım yazıların faydaları ve sizlere katacağı bütün avantajları tek tek değerlendireceğiz.

Tanıtım Yazısı Nedir? İnternet üzerinden paylaştığınız ve sitenizi yani özetle sizleri anlatan içeriklere tanıtım yazısı denir. Elbette ki sizleri en iyi şekilde anlatmalı ve kullanıcıların dikkatini çekmelidir. Örnek olarak E Ticaret sitesine sahip iseniz birçok haber sitesine tanıtım yazısı verebilirsiniz, kullanıcıların tanıtım yazısını okuduktan sonra sizleri ziyaret etmesi en temel hedef olarak görülebilir. Öyle bir yazı olmalıdır ki kullanıcılar sitenizde uzun bir süre zaman geçirsin ve seo puanınız artsın. İşte bu süreçte bizler profesyonel bir şekilde sitenizin amaçları ve hedefleri doğrultusunda yazılar oluşturmaktayız.

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı Ne Gibi Avantajlar Katar?

Kullanıcıların sitenize güvenmesi kadar Google’ın da sizlere güvenmesi bir hayli önemlidir. Birçoğunuzun aklına şu soru gelebilir, Google bizlere nasıl güvenecek? Aslında çok basit bir şekilde bunu açıklayabiliriz, Google çok fazla hit alan ve kullanıcıların sürekli olarak tercih ettiği sitelere daha da güven duyar. Bu şekilde bu web sitelerini arama motorlarında ilk sıraya koyma konusunda endişe yaşamaz. Tanıtım Yazısı bu doğrultuda sitenizin Google açısından değer kazanmasını sağlayacaktır. Bir diğer ifade ile bu yazılar backlink görevi de görür. Tanıtım yazılarının diğer avantajlarını ise şu şekilde listeleyebiliriz;

 • Farklı kesimlerden farklı kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlar yani sitenizin hiti artar.
 • Sitenizin seo açısından gelişmesini destekler.
 • Yazılarınızın kısa sürede indekslenmesini sağlar.
 • Arama motorlarında daha da kolay bir şekilde üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.
 • Sitenizin marka değerini artırır.
 • Gelir kaynaklarınızın önemli bir ölçüde artmasına neden olur.

Tanıtım yazıları web sitelerinin en önemli seo çalışması olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde popüler olan birçok site kurulduğu ilk andan itibaren Tanıtım Yazısı sayesinde bu noktalara gelmiştir. Geçmişte para harcayan bu siteler ise şimdi başka web siteleri için tanıtım yazısı yayınlamaktadır. Yani bu işlemi bir ticaret gibi düşünebilirsiniz, sizler ne kadar iyi olursanız insanlarda o kadar sitenize uğrar ve tanıtım yazıları yayınlatmak isterler.

Tanıtım Yazısı Fark Yaratır

Tanıtım Yazısı Nasıl Oluşturulur?

Tanıtım yazları özetle web sitenizi iyi bir şekilde anlatmalıdır yani laf kalabalığı olmadan insanların ilgisini çekmelidir. Bazen bir görsel bile insanların dikkatini epey çekebilir ve sitenize tıklamasına neden olabilir. Çok uzun yazmak mesele değil öz yazıp dikkat çekmek ana hedeftir. Tanıtım Yazısı seo kuralları doğrultusunda akıcı, net ve yazım kuralları açısından kusursuz bir şekilde tasarlanmalıdır. Yazarların bu konuda profesyonel olması sizleri elbette ki bir adım öne çıkartacaktır. Tanıtım yazıları oluşturulurken belli bir aşama izlenmelidir, elbette ki her firmanın belli çalışma disiplini vardır. Bizler bu süreçte aşağıda yer alan aşamaları izlemekteyiz;

 1. İlk olarak web siteniz ve rakipleriniz analiz edilmelidir. En göze çarpan özelliğiniz bulunmalı ve işe oradan başlanmalı
 2. Web sitenizin hedefleri ile içerik farklı kaynaklardan araştırılmalı ve ortaya özgün bir yazı çıkmalıdır.
 3. Tanıtım Yazısı konusunda belli bir plan yapılmalı ve okuyucuyu sıkmadan niteliklerinize homojen bir şekilde yaklaşılmalıdır.
 4. Alanında uzman yazarların kontörlünde içerikler oluşturulmalı ve hatalar ya da eksikler tespit edilmelidir.
 5. Yazınız farklı platformlarda yayımlanmalı ve yeni kullanıcılar büyük bir zevkle beklenmelidir.
Tanıtım Yazısı Oluşturmak

Tanıtım Yazıları İçin Alan Seçmek

Tanıtım Yazısı oluşturulduktan sonra hangi sitelerde ya da hangi sosyal medya organlarında yayımlayacağınıza karar vermelisiniz. Sizlerin hangi kesime hitap ettiğiniz oldukça önemlidir çünkü ona göre bir seçim yapacaksınız. Haber siteleri en çok tercih edilen platformlardır, yetişkinlerin çoğunlukta olduğunu düşünürsek aslında birçok site için elverişlidir. Bu konuda detaylı bir araştırma yapmalı ve yayımlatacağınız sitelerinin analizlerine dikkat etmelisiniz. Örneğin 1 yıllık olan bir haber sitesi en fazla günlük tekil olarak 1000 kullanıcı çekerken popüler olan haber siteleri bu sayıya bir saatte ulaşmaktadır. Sonuç olarak para vereceğiniz bir hizmet için temkinli davranmanız son derece mantıklı bir harekettir.

Firmamız birçok web sitesi için Tanıtım Yazısı hazırlamıştır ve hazırlamaya devam etmektedir. Bu konuda profesyonel seo ekibimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Önemli olan bizlerden yazı almanız değil bu konudaki soru işaretlerini rafa kaldırmanızdır. Sizler için 7/24 çalışmaktayız, daha detaylı bilgi almak için ya da hizmetlerimizden yararlanmak için Whatsapp hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

] }
seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.

Yorumlar kapalı.