Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

Profesyonel bir web sitesine sahipseniz ya da sıfırdan bir web sitesi oluşturup arama motorlarında üst sıralarda olmak istiyorsanız, seo uyumlu içerikler tam olarak ilacınız olacaktır. Google, bizlere içerik kral olduğunu söylemektedir yani siteniz ne kadar kaliteli olursa olsun profesyonel içeriklerle desteklenmediğinde bir fayda getirmez. Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır sorusunu cevaplayarak bu alandaki tüm eksiklerinizi gidereceğiz.

Seo, kelimesinin açılımı arama motorları optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani hangi site olursa olsun bütün içerikle bu sisteme gider ve kullanıcılara bu sistem üzerinden servis edilir. Seo uyumlu mantığı da tam olarak budur. Bizler arama motorlarının kolaylıkla bulabileceği ve kullanıcılara referans olarak yönlendirebileceği içerikler oluşturmaktayız. Elbette ki gerekli eğitimleri almanız durumunda sizlere de seo uyumlu içerikle yazabilirsiniz. Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır öncelikle belli başlı aşamalar halinde ilerlerseniz bu durum sizlerin işini kolaylaştıracaktır. Şimdi yazımızın devamında maddeler halinde sizlere yardımcı olalım.

Seo Uyumlu İçerik Yazarken Yapılan En Büyük Hatalar

Seo uyumlu içeriklerin elbette ki arama motorları göz önüne alınarak hazırlanmalıdır ancak dikkat etmeniz gereken en önemli şey kullanıcı deneyimidir. Yoast seo eklentisinde tam sonuç almaktan ziyade kullanıcıların zevkle okuyacağı makaleler yazmanızı tavsiye ederiz. Kullanıcılar yazılardan ve siteden memnun kalırsa zaten arama motorlarında üst sıralara çıkmanız kolaylaşacaktır. Yapılan en büyük hatalara baktığımızda;

 • Makale başlığınızda anahtar kelimenin yer almaması ve metin içerisinde rastgele kullanımı
 • Anlamsız cümle yapıları ve monoton cümleler( gitmektedir, gelmektedir, yapmaktadır, etmektedir… )
 • Konu yazılırken kullanıcının düşüncesi önemsenmeden yazılan otoriter yazılar(empati yapmak şart)
 • Makale uzun olsun diye gereksiz yere cümleler yazmak, ayrıntılara fazla odaklanmamak( Bu yazımızda herkesin sürekli merak ettiği bir konu olan ve internet üzerinde birçoğumuzun bu nedir ya diye araştırma yaptığı bir şeyden bahsedeceğiz. Eminiz ki sizlerde bu konuyu merak ediyorsunuz….)
 • Doğruluğu kesinleşmemiş bilgileri kullanmak

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Seo uyumlu içerikler üretmenin ilk koşulu özgünlüktür. Yani yazılarınız kesinlikle kopya olmamalıdır, başka sitelerden alacağınız içerikler Google tarafından spam olarak sizlere geri dönecektir. İyi bir araştırma sürecini geçirdikten sonra yazı ile ilgili değerli notları almanız gerekecektir. Seo uyumlu içerik, aklınızda kalanları yazmanız değil, okuyucuyu ve arama motorlarını tatmin edecek yazılar olmalıdır. Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır maddeleri detaylı bir şekilde okuyalım;

 • İlk olarak makale yazdığınız konu ile ilgili en dikkat çekici ve en çok tıklanan başlıkları seçmelisiniz. Bu seçtiğiniz başlıklar bizler için anahtar kelime görevindedir.
 • Anahtar kelimeler belli oranda kullanılmalıdır, 100 kelimede bir anahtar kelime kullanımına özen göstermelisiniz.
 • Alt başlıkta anahtar kelime ek almadan geçmelidir.
 • Anahtar kelimeler kalın bolt olarak geçmelidir( Google botları sesli sistemle araştırma yapıp yazınızı indekslendiği için kalın bolt ya da büyük harflerle yazılmış olanları farklı bir gözle bakmaktadır).
 • Seo uyumlu içerikleriniz belli paragraflardan oluşmalıdır, maksimum 80-100 kelime olarak paragraflarınızı oluşturabilirsiniz.
 • Uzun cümleler konusuna da dikkat etmelisiniz. 20 kelime ve üzeri olan bütün cümleler uzundur. Google %25 oranında sizlere hak tanır yani 4 cümleden sadece 1 tanesinin uzun olmasına dikkat etmelisiniz.
 • İçerikleriniz okuyucuya hitap etmeli ve sonunda okuyucu başka bir siteye girme ihtiyacı duymamalıdır. Bu sayede seo puanınız artacaktır.

Firmamız seo uyumlu içerikler konusunda profesyonel olarak hizmet sunmaktadır. Hangi alanda olursanız olun profesyonel içeriklerimiz sayesinde arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Seo uyumlu içerikler konusunda hali hazırda devam eden, makale kampanyamızdan yararlanmak için Whatsapp ya da maillerimizi kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

] }
seomakalecim.com

Profesyonel Seo Uyumlu Makaleleri Kullanıcı Odaklı Bir Şekilde Hazırlayan Ve Binlerce Başarılı Referansı İle Hizmetlerine Devam Eden Seomakalecim.com Gururla Sunar.